Gıda Dışı Diğer Hizmetler

Gıda Dışı Diğer Hizmetler

Gıda Dışı Diğer Hizmetler

Temizlik:

Temizlik denince akla ilk su gelir. Başka bir gezegene gitmek istediğimiz zaman o gezegende ilk aradığımız yapıtaşı sudur. Su susuzluğumuzu giderir, bizi temizler ve yeniler. Suyu yemek pişirmek ve çiftlik için de kullanmaktayız.

Suyu koruyarak gelecek nesillere aktarmamız gerekmektedir. Çünkü az önce dediğimiz gibi su temel bir yapıtaşıdır.

Suyu korumamız için kullandığımız kimyasallara dikkat etmeliyiz. Özellikle suyu kirletebilecek olan deterjan ve deterjan ürünlerinin suyu kirletmemesi gerekmektedir.

Dünyada ‘mavi altın’ olarak adlandırılan su bu kadar değerliyken kirletmemesi gerekir ve sürdürebilirliği sağlanmalıdır.

Kozmetik:

Kozmetik dünyasında çoğu kişi organik üründen ve hammaddesi organik olan ürünleri kullanmayı tercih etmektedir.

Bu anlamda kullanılan tarım teknikleri, düşük etkili işlemlerin benimsenmesi ve ayrıntılı planlar ile üreticiler ek kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmayarak hem tüketiciye hem de pazara güçlü bir şekilde giriş yaparlar.

Ambalaj:

Hasat yapılırken kullanılan araç ve gereçlerin ekolojik yapıya zarar verilmemesi hedeflenir. Üretim türüne bağlı olarak yapılacak hasat elle olabilir.

Organik üretim türüne göre kullanılması gereken materyalin ekolojik kirlilik yapmaması ve bu dengeye zarar vermemesi gerekmektedir.

Ambalajlama yapılacak materyallerin tamamen hijyenik olması gerekmektedir.