Nature Cosmetics

Nature Cosmetics

Nature Cosmetics

SERTİFİKA

Gıda ürünlerinden farklı olarak, kozmetik ürünlerle ilgili Avrupa ve uluslararası düzenlemeler, organik, doğal veya bitki bazlı gibi terimlerin kullanımını korumak ve düzenlemek için tasarlanmış teknik üretim ve etiketleme kurallarını içermez. Bu mevzuat eksikliğine karşın, Bioagricert, otuz yılı aşkın bir süredir organik gıda ürünlerinin sertifikasyonuna kendini adamıştır, etiketlerinde "doğal" veya "organik" içeriklere atıfta bulunan iddiaları kullanan şirketlere, doğruluğu kanıtlayan bağımsız bir sertifika sağlar. bu tür beyanlardan Organik ve doğal kozmetik üretimine yönelik Bioagricert spesifikasyonu, ana Avrupa Yönetmelikleri ile uyumludur ve üç ürün kategorisinin sertifikalandırılmasını sağlar: 

1. DOĞAL KÖKENLİ KOZMETİK en az %95 "doğal içerik" ve "doğal kaynaklı içerik" içerir. Katkı maddelerinin ve diğer sentetik maddelerin kullanımına, bitmiş formülasyonun toplam bileşenlerinin ağırlıkça maksimum %5'ine kadar izin verilir. Bununla birlikte, sentetik parfümlerin ve kimyasal olarak değiştirilmiş doğal parfümlerin kullanımına, nihai formülasyonun toplam bileşenlerinin ağırlıkça 1'ine eşit bir maksimum kullanım yüzdesine kadar izin verilir.

2. ORGANİK KOZMETİK, ürünün toplam hacminin en az %51'i kadar organik bileşen içerir. Sertifikalı organik bileşenler her zaman etikette belirtilir ve/veya içerik listesinde (INCI) vurgulanır. İsteğe bağlı olarak, organik içeriklerin ürünün toplam hacmindeki yüzdesi de etikette belirtilebilir. Bir formülasyon bağlamında, aynı içerik maddesi ne organik ne de geleneksel olarak mevcut olamaz.

3. BİTKİSEL BAZLI KOZMETİK, hayvansal kaynaklı herhangi bir içerik/adjuvan/imalat yardımcısı kullanılmadan elde edilmesinin yanı sıra, bitki içeriklerinin ve diğer doğal maddelerin veya doğal kaynaklı olanların yaygınlığını garanti eder. Bitkisel Bazlı kozmetikler, en az %51 oranında bitki içeriği ve %95 oranında doğal madde veya doğal kaynaklıdır.