REGENERATIVE AGRICULTURE-ROC

REGENERATIVE AGRICULTURE-ROC

Regeneratif Organik Sertifikalı® (Regenerative Organic Certified®), 2017 yılında toprak sağlığı, hayvan refahı ve sosyal adalet alanlarındaki uzmanlar, çiftçiler ve iş liderlerinden oluşan Regeneratif Organik İttifakı veya kısaca ROA adı verilen bir grup tarafından kurulmuştur.
ROA'nın misyonu, toprak sağlığı oluşturmak, çiftçilere güç vermek, işçi eşitliğini sağlamak ve hayvan refahını artırmak için bütünlük temelli, marka odaklı bir sertifikasyon aracılığıyla adil bir sistem oluşturmaktır.
Regeneratif Organik Sertifikalı® (Regenerative Organic Certified®), var olan yüksek standartlı sertifikasyonları bir araya getirerek tekrarlayan denetimleri veya ağır kağıt işlerini önlemek amacıyla  USDA Organik sertifikasını temel alır. Regeneratif Organik Sertifikalı®, hayvan refahı ve sosyal adalet standartlarını içeren mevcut sertifikasyon organlarının zaten yürüttüğü etkili çalışmaları tanır ve bu nedenle bu çalışmaları Regeneratif Organik Sertifikalı® hedefine ulaşma sürecinin bir parçası olarak kullanır.